WordPress Güvenlik Optimizasyonu

WordPress güvenlik optimizasyonu günümüz yazılımcılarının site yönetimi konusunda dikkate aldığı bir onu olduğunu varsayarak sizlere güvenlik optimizasyonu konusunda geniş bir rehber hazırladık. WordPress tabanlı sitelerde dikkat edilmesi gereken konulardan biri de hızla gelişen günümüz teknolojisine ayak uydurmak ve zararlı yazılımlara, bilgisayar korsanlarına karşı önlemlerini almalarıdır. WordPress Güvenliği konusunda kararlı iseniz bu rehberimizde sizin için bu WordPress Güvenlik ipuçlarını paylaşacağız.

WordPress güvenlik optimizasyonu temel seviyede yapılması halinde bile işlerinizi fazlasıyla görecektir. Bu konuyu sizler için 2”ye ayıracağız. Rehberimizde WordPress güvenlik eklentileri ve WordPress içerisinde yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz. İnternet sitenizde güvenliği en sağlam düzeye almanız için, yapabileceğiniz bazı önlemleri ele alalım.

WordPress Güvenlik Optimizasyonu Nedir?

WordPress güvenlik optimizasyonu internet siteniz için dışardan istenmediğiniz müdahalelere karşı korunmanızı sağlamak ve site güvenliğinizi arttırmaya yönelik çalışmalara güvenlik optimizasyonu diyebilirsiniz. Bizim önceliğimiz dünya üzerinde yaygın olan WordPress sistemleri üzerinde gerçekleştirilecek güvenlik önlemleri hakkındadır. Her güncelleme, kullandığınız tema, eklentiler ve sitenize dış kaynaktan yüklediğiniz her dosya sitenizde güvenliği riske atmaktadır. Virüs, korsan yazılımlar ve bilgisayar korsanlarına karşı almanız gereken önlemler vardır.

Güvenlik optimizasyonu yapmanızı kesinlikle öneriyoruz. Bunun en başlıca sebebi internet üzerinde sizin kaynaklarınızı kendi menfaatlerine kullanmak için bekleyen birçok zararlı yazılımın ve sahiplerinin olmasıdır. Sitenize anti bağlantılar ekleyebilir, gövde gösterisi için zarar verebilir veya bilgilerinizi ele geçirebilirler. Bu gibi sonuçlar ile karşılaşmamak için sizlere aşağıda WordPress güvenlik optimizasyonu yapabilmeniz için eklentiler ve normal yollar ile anlattık.

WordPress Güvenlik Eklentileri

WordPress güvenlik eklentileri ile yeterli düzeyde güvenlik optimizasyonu yapmanız mümkündür. Bu eklentilerin ayarları ve kullanımı sizlere birçok özelliği sunması ile beraber zararlı yazılımlara ve kişilere karşı sağlam bir duvar örmektedir. Sizlere kendi bulduğumuz ve denediğimiz, aynı zamanda faydasını görebileceğiniz WordPress güvenlik eklentileri listeledik. (Sıralama rastgele yapılmıştır).

Wordfence SecurityWordfence Security günümüzde en yaygın kullanımı ile bilinen WordPress güvenlik eklentisidir. 4 Milyon etkin kullanımasahip bu eklenti WordPress sitenizde en yaygın ve bilinen zafiyetlere karşı önlem almaktadır. Sizlere telefon, sms gibi giriş doğrulamaları, dosya tespiti ve daha birçok özelliği ile güvenlik sağlayacaktır.

Ücretsiz kullanıma sahip bu eklenti premium versiyonu da bulunmaktadır. Daha fazla ve hızlı özellikleri ile satın alabilirsiniz. Sitenizdeki yorumlardan, giriş yapanlara yüklediğiniz dosyalara kadar tespit yapabilen bu eklenti wordpress sitenizde temel dış güvenlik gereksinimlerinin çoğunu kapsamaktadır. Bizim de tercih ettiğimiz ve kullanmaya devam ettiğimiz bir eklentidir.

 

 

Sucuri SecurityBildiğiniz üzere Sucuri popüler ve dünya üzerinde fazlası ile tercih edilen bir şirkettir. Sucuri Security WordPress sistemler için geliştirilmiş geniş çaplı bir WordPress güvenlik eklentisidir. Eklenti zararlı yazılımlara karşı sitenizi tarama özelliğine sahiptir.

Trafiğinizi takip etme, Dos ve Bruteforce saldırılarına karşı Sucuri Security eklentisini yazılımları harika iş çıkarmaktadır. Eklentinin premium versiyonu olmasına rağmen ücretsiz versiyonu da sizlere temel düzeyde WordPress güvenliğini sağlamaktadır. Yapım şirketi ve elenti özellikleri ile güven veriyor ve kullanım için kendini göstermektedir. Tavsiyemiz ile beraber 800.000 aktif kullanılan WordPress internet sitesi de bulunmaktadır.

  • All In One WP Security

All In One WP Security 

All in One bildiğiniz üzere WordPress sektöründe Seo’dan başlayıp, data sistemleri ve günvelik gibi birçok konuda kendini göstermektedir. Bu sefer All in one WP Security eklentisi ile karşımıza çıkmıştır. WordPress kullanıcılarının bir kısmı için en iyi güvenlik eklentisi olarak adlandırılan WP Security bizim için de listemizde yer almaktadır.

Veri tabanı güvenliğinizden, giriş işlemlerinize ve gerçek zamanlı trafiğinize kadar kontrol sağlayabilir. Dosyalarınızı tarayabilir, zararlı birçok yazılıma karşı güvenlik duvarı oluşturarak sizlere tam kapsamlı bir güvenlik optimizasyonu gereksinimlerini ücretsiz olarak sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu