Site Kit Eklentisi Nedir? – Site Kit Eklentisi Nasıl Kurulur?

Site Kit Eklentisi WordPress kullanıcıların son zamanlarda ilgi odağı olmuştur. Bu ilgi odağı olmasının en büyük sebebi kullanıcılara büyük kolaylık sağlamasıdır. Site Kit eklentisi özellikle Adsense, Analytics ve Search Console gibi verileri bize tek panel üzerinden sunması sayesinde sevgimizi kazanmıştır. Peki Site Kit eklentisi nasıl kurulur? merak ediyor musunuz? Yazımızın devamında bunları anlattık. Ayrıca sayfanın en sonunda Site kit eklentisinin kurulum videosu da yer almaktadır.

Site Kit eklentisi Wordpess kullanıcıları özel olarak yapılmıştır. Hazır sistem olan WordPress Google uyumunu bir kez daha Site Kit ile karşımıza çıkararak büyük bir kolaylık sağlamıştır. bu kolaylıklar arasında aşağıda yer alan kriterler bulunmaktadır.

Site Kit Eklentisinin Faydaları:

 • Adsense verilerinizi tek panel üzerinden görebilirsiniz.
 • Adsense site doğrulama kodunu sizin yerinize ekler.
 • Analytcs mülk ekleme ve veri izleme olanağı sağlar.
 • PageSpeed verilerinizi takip edebilirsiniz.
 • Search Console Mülk oluşturabilir takip edebilirsiniz.
 • Bunları hepsi tek eklenti üzerinden tek sayfadan gözükmektedir.

Bu kadar seçenek varken Site Kit Webmaster’lar için bir vazgeçilmez haline gelmiş ve işlerini fazlası ile kolaylaştırmıştır.

Site Kit Nasıl Kurulur?

Site Kit kurulumu için öncelikle bir WordPress sitesine ihtiyacınız var. WordPress sitesi ile beraber Google hesabınızın da olması gerekir. Aşağıdaki adımları takip ederek Site Kit Eklentisini kurabilirsiniz.

 1. Eklentiler sayfasına gidin.
 2. Site Kit eklentisini aratın ve etkinleştirin.
 3. Site Kit kurulumlarını Google Hesabınız ile yapın.
 4. Site kit ayarlar menüsünden diğer hizmetlere tıklayın.
 5. Bağlamak istediğiniz hizmeti seçin.
 6. Gerekli Google İzinlerini verdikten sonra işlemi sonlandırın.

Aslında Site Kit eklentisini kurmak bu kadar basit. Bu kadar basit bir olay bizim işlerimizi ne kadar çok kolaylaştırdığını görebilirsiniz. Bu kolaylıklar sayesinde hem işlerimizde hem de günlük yaşamımızda fazlasıyla zaman kazanmaktayız.

Site Kit hakkında yaşadığınız sorunları, ilgili görüşlerinizi bizlere yorumlar alanından bildirebilirsiniz. Birçok hizmet verdiğimizi sitede kullanmaya çalışır, analiz takibini hem mobil hem de masaüstünden tek sayfa halinde görmelerine imkan tanırız. Bu imkanları vaktinizden emeğinizden en güzel yararlanacak şekilde kullanmanız önem taşır.

Site Kit Eklentisi Kurulum Videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu