Adsense Reklamları Nasıl Eklenir? – Reklam Eklemek İçin 3 Yöntem

Adsense reklamları nasıl eklenir? ve eklemek için en güzel yöntemler nelerdir? Bu konulara dair sizler için hem video hazırladık. Hem de temel olarak burada anlatımını yaptık.

Adsense onaylı siteleriniz için reklam eklemek gelir elde etmenin ilk adımıdır. Adsense reklam ekleme için bizim kullandığımız 3 yöntem var. Bu yöntemler sıra ile aşağıdaki şekildedir.

Adsense Reklam Ekleme Yolları

Adsense reklamlarını ekleyebilmeniz için sizlere en kullanışlı ve rahat olarak 3 yöntemden bahsettik. Bu yöntemler ile Adsense reklam ekleme gibi bir sorunuz kalmayacak reklamlarını çok rahat bir şekilde optimize edebileceksiniz.

  • Reklam Birimine Göre Reklam Eklemek

Adsense hesabınızda reklamlar > reklam birimine göre adımlarını takip ederek yeni bir reklam birimi oluşturabilirsiniz. Bu alanda karşınıza başlangıç olarak 4 adet reklam birimi çıkmaktadır. Sitenize en uygun reklam birimini bulduktan sonra kaynak kodları ile ekleme yapabilirsiniz. Reklamlar, esnek ve sabit olarak ayarlanabilmektedir.  Temanızda sabit reklam alanları varsa boyutlarını girerek, reklam birimini sabit olarak ayarlayabilirsiniz.

  • Otomatik Reklamlar İle Adsense Reklam Ekleme

Adsense otomatik reklamlar Adsense’nin bize sunduğu büyük bir ayrıcalıktır.  Özellikle standart bloglarda yüksek bir uyumluluk sağlar. Reklamlar alanından sitelerinizin yanında bulunan kalem işaretine tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada sitenizde reklam önizlemesini göreceksiniz.

Otomatik reklamların bir avantajı da sitenizde var olan reklam birimlerini optimize edebilmeniz, vinyet ve sabit reklamları tam ekranda uyumlu olarak gösterebilmenizdir. Reklam sayılarını sitenizde ki görünüme ve sayfanızdaki içeriğin oranına göre ayarladığınız takdirde muhteşem sonuçlar alacaksınız.

  • Harici Eklentiler İle Reklam Ekleme

Bu aşamada bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır. Bizim burada örnek olarak ele aldığımız eklenti Ad İnserter eklentisidir. Yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra bu eklentide fazlasıyla özellik bulunmaktadır.

Reklam birimine göre reklam oluşturduktan sonra yapacağınız işlem Adsense reklam kodlarınızı eklenti içerisinde ayarları yaparak doğru yere eklemek olacaktır.

Video İçerik:

Ayrıca reklam yayınlamadan göz atmanızda fayda olacaktır.
AdSense Program politikaları:
https://support.google.com/adsense/an…
Adsense:
https://www.google.com/adsense/start/
Adsense Destek Forumu:
https://support.google.com/adsense/co

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu