Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

Adsense hesabı nasıl açılır? Adsense nasıl kayıt olunur gibi sorular günümüzde internetten reklam yayıncılığı yapmak isteyenler tarafından sıkça sorulan sorulardır. Adsense hesap oluşturma işlemleri adım adım yapacaklarınız bu rehberde yer almaktadır.

Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

Adsense hesabı açmak için öncelikle bir Google hesabına (Gmail) sahip olmalısınız. Adsense bir Google ürünü olduğunu unutmamak lazım. Yayıncıların rahat kullanımı ve hızlı ara yüzü ile hem dünya genelinde yaygın olarak kullanılması hem de en iyi fiyatları ile en çok tercih edilen reklam ajansıdır.

Adsense Hesabı nasıl açılır? Bununla beraber hesap yönetimi nasıl yapılır, gibi sorularınıza cevap vereceğiz. Adsense hesabı açmak isteyenin bir yayıncı olduğunu ve Google ile iş birliği yapmak istediğini anlıyoruz. Buna istinaden öncelikli adımlarla beraber Adsense hesabı nasıl açılır sorunuza detaylı olarak listeleme yapıyoruz.

Adsense Hesabı Nasıl Açılır

Adsense hesabı günümüzde reklam yayıncılığının en büyük hacmine sahip olan platform üyeliğidir. Sitelerinizde reklam yayınlamak, bu reklamlar üzerinden gelir elde etmek istiyorsanız öncelikli işleminiz Adsense hesabı açmaktır. Adsense kayıt olmak kolaydır, hesap yönetimi ve kazançlar için hem Seo bilginizin hem de internet sitelerinizin popülerliği, ziyaretçi istatistiği ve daha birçok kriter para kazanmanızda etkilidir.

Adsense Hesabı Açmak

Adsense hesabı açmak için bir Gmail hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Eğer Gmail hesabınız hazırsa aşağıdaki adımları uygulayarak Adsense hesabı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  • Adsense hesabı oluşturmak için incelikle https://www.google.com/adsense/start/ adresine giriş yapınız. Burası Adsense adımlarına ilk başlayacağınız yerdir.
  • Sayfanın ortasında mavi şekilde “Başlayın” butonuna tıklayın.
  • Adsense hesap oluşturma aşamasının ilk başlangıcında size reklamları yayınlamak istediğiniz site adresinizi ister. Buraya site adresinizi giriş yapın.
  • Daha sonra Adsense hesabınızın daima bağlı olacağı Gmail adresinizi yazın.
  • Kaydet butonuna tıklayın ve çıkış yapın.
  • Adsense sayfasından yeni kayıt olduğunuz Gmail hesabı ile oturum açın.
  • Ülke ve bölge seçimlerini yaptıktan sonra, Adsense Şartlar ve koşullarını kabul ederek Adsense hesap oluşturma işlemini tamamlamış olursunuz.

Adsense hesabı açmak her site sahibi için kolay bir konudur. Asıl olan hesabınızın güvenliğini sağlamak ve korumaktadır. Özellikle yeni hesapların bu kurallara daha dikkatli olması hassasiyeti göstermesi gerekir. Adsense hesabınızın güvenliğini ve nasıl koruyacağınız hakkında detaylar aşağıda yer almaktadır. Adsense hesap oluşturma işlemleri bu kadardır. Adımları doğru bir şekilde yerine getirdiğiniz takdir sorunsuz olarak hesap açmış olursunuz.

Adsense Hesabı Dikkat Edilmesi Gerekenler

adsenseAdsense hesabı oluşturan her yeni yayıncının dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Bunlar Adsense’nin reklam verenleri ve yayıncıları en doğru şekilde hizmet sunabilmesi için uyguladığı kurallardır.

Bu kurallar arasında özellikle dikkat etmemiz gerekenler aşağıda liste halinde sıralamış olduğum Adsense politikaları ve kurallarıdır.

Adsense hesabı oluşturma işlemlerinden sonra en önemli konu hesabınızı güvende tutmaktır. Üstte attığımız kuralları Adsense hesap güvenliğiniz için başlıca dikkat etmeniz gerekir. Adsense hesabı açtıktan sonra ve reklam yayıncılığına başladığınız andan itibaren bu kuralları kabul etmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu